Pořádek dělá přátele

Přeskočit na hlavní menu


Nacházíte se: Vstupní stránkaVíte, že...Víte, že použitý posypový materiál končí také na skládce?

Víte, že použitý posypový materiál končí také na skládce?

Co jsou uliční smetky?

Ze zákona jsou uliční smetky vším, co se zamete na ulicích, chodnících a parkovištích. Jde o speciální odpad a platí pro něj zvláštní režim nakládání. To znamená, že je možné je ukládat pouze na schválených skládkách.

Recyklace posypového materiálu? Bohužel, bez úspěchu.

Smetky jsou směsí posypového materiálu, bláta, větviček, listí a jiných organických látek, v horším případě i provozních kapalin z vozidel. Jde o materiál, který lze jen těžce recyklovat.

Samozřejmě, že byly prováděny pokusy, vyčistit tyto smetky tak, aby se daly opět použít. Avšak kvůli vysokým nákladům se takový způsob využití posypového materiálu ukázal neefektivní. Smetky bylo nutné vyprat, prosít a vysušit, ale výsledek stejně nebyl 100%.

Našli se i tací, kteří si těmito smetky opravovali cesty, ovšem chodit nebo jezdit po něčem, co se chová jako tekutý písek, se opravdu nedá.

I další způsob – dávat odpad pod zámkovou dlažbu se ukázal jako nevyhovující. Déšť posypový materiál vymyl a zámková dlažba se propadávala.

Pokusy opětovně použít posypový materiál skončily také fiaskem. Posypový materiál zacpal sypač, rozmetadlo a z vozidla vypadávaly pouze nepoužitelné hroudy materiálu.

Proto je uložení posypového materiálu na skládce zatím to nejmenší zlo.


Novinky

Zajímavosti

Marius Pedersen a.s. vznikla v České republice v roce 1991 jako stoprocentní dceřiná společnost dánské firmy Marius Pedersen A/S.





© 2019 Marius Pedersen a.s.

Informace o webu | Mapa stránek

Informace, jakým způsobem zpracováváme Vaše osobní údaje, naleznete zde.