Pořádek dělá přátele

Přeskočit na hlavní menu


Nacházíte se: Vstupní stránkaSlužby ve Vašem městě

Hradecké služby a. s. › Projekt OPTIMALIZACE SVOZU KOMUNÁLNÍHO ODPADU

                                                                

„Třídíme v Hradci“

Rada města na svém zasedání 12. ledna rozhodla o plošném rozšíření projektu optimalizace třídění odpadů. Splní se tak usnesení zastupitelstva z roku 2013. Pod názvem „Třídíme v Hradci“ jej od 4. dubna 2016 zavedou Hradecké služby a.s. Projekt se bude zavádět ve vybraných lokalitách s převahou individuální zástavby. Seznam lokalit bude zveřejněn v následujících dnech. Podstatou projektu je změna intervalu svozu směsného odpadu na 1x dva týdny a individuálního třídění odpadů přímo u jednotlivých nemovitostí. Projekt byl v letech 2010-2015 úspěšně testován v městských částech Malšova Lhota a Svinary. Domácnosti budou mít k dispozici nádobu na plast, papír, bioodpad a směsný odpad nebo mohou využít plastových pytlů. Změna intervalu svozu směsného odpadu se dotkne všech vybraných nemovitostí a má motivovat k maximální možné míře třídění odpadů. Možnost získat individuální nádoby nebo pytle na třídění papíru a plastů je naproti tomu dobrovolná. Ten kdo se projektu nezúčastní, může nadále využívat veřejně přístupné velkokapacitní nádoby na stanovištích. Maximum informací občané získají na webové stránce www.tridimevhradci.cz.  Registrace bude spuštěna 18. ledna 2016.  Kdo se nezaregistruje do projektu prostřednictvím této stránky, může tak učinit telefonicky na čísle 495 540 040 nebo e-mailem na hrs@mariuspedersen.cz

Lokality, kterých se týka projekt:

Březhrad, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Nový Hradec Králové, Piletice, Plácky, Plačice, Plotiště nad Labem, Pouchov, Pražské Předměstí, Roudnička, Rusek, Slatina, Slezské Předměstí, Svinary, Svobodné Dvory, Třebeš, Věkoše a historický střed města*.

* zůstáva interval svozu 1x7 u směsného komunálního odpadu. Je možné se zaregistrovat do projektu a obdržet nádoby na separaci.

Seznam ulic ke stažení zde

Svozový harmonogram ke stažení zde, nebo v sekci "harmonogram svozu"

 


Novinky

Provozovny

© 2019 Marius Pedersen a.s.

Informace o webu | Mapa stránek

Informace, jakým způsobem zpracováváme Vaše osobní údaje, naleznete zde.